piatok 15. júna 2012

DIY: obal na CD/DVD

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a fakt som sa veľmi preveľmi odhodlano šla oprášiť moju zbierku -cvičebných CD- a čo si budeme nahovárať...v danej chvíli je človek najlabší odolať pokušeniu robiť čokoľvek iné :)

Napríklad mňa napadlo, že by som konečne mohla spraviť svoj prvý fotopostup, alebo aspoň nejak vylepšiť ten škaredý obal. Tak aj bolo a veru, keďže som stále behala po foťák a umývať si ruky, tak som si v podstate aj zacvičila :D

Zobrala som obal, utrela ho od toho skoro 2-ročného prachu, vytasila som tie rozkošné bodkové obrúsky, čo mije ich ľúto používať pri bežnom stolovaní a oddelila som bodkovanú časť od zvyšných dvoch vrstiev.
Potom som si odmerala koľko z neho cca potrebujem (Miška vie, že sa s pravítkom nekamarátim, tak to bolo opäť skôr pocitovo ako presne) a odstrihla:

Potom som  na obe priehľadné časti naniesla LepidloLak na Decoupage, ale v podstate stačí akékoľvek lepidlo trebárs na puzzle, ktoré po zaschnutí neostane biele, ale priesvitné. Keď nemáte školopovinné deti alebo máte, ale nechcú vám požičas svoje výtvárné náradie, tak miesto štetca poslúži na rovnomerné rozotretie aj kúsok čistej špongie:
Tak a teraz je tá najvtipnejšia časť, ktorú som pri mojej šikovnosti nejak nenafotila - treba opatrne naniesť servítku na lepidlolak (lícna časť hore, rub dolu) a jemnulinko ponaťahovať, popritláčať a nepotrhať pri tom servítku. Nejaké tie vzduchové bublinky by bolo tiež dobré odtiaľ vytlačiť smero von- teda na okraj. Kto ich tam chce mať, tak samozrejme nemusí :)
Ja som sa o to snažila, ale tak nie všetko mi vyšlo dokonale...každopádne som nahodila servítku z oboch strán, nech sa bodky dopĺňajú :)
Lepidlolak som dala aj na vrchnú časť a akonáhle všetko uschlo, prelakovala som celú pobodkovanú časť lakom na vlasy. S CD to teda vypadá takto:
Nejak sa mi to zdalo príliš obyč, tak som tam ešte dolepila dekoračný podpohárnik a kvietok zo stužky s cvokom:
Takto ho budem mať niekde navrchu, takže tos tým cvičením isto vyjde častejšie ako doteraz :D

Krásny víkend želám
Soňa

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára