sobota 21. decembra 2013

Inšpirácie: Milé lacné darčeky /DIY low cost/


Set na upečenie koláčiku
Formičky a papierové košíčky, niečo na ozdobenie a k tomu mňamkovský recept. Všetko v peknej škatuľke, prípadne veľkom pohári od uhoriek previazané veľkou mašľou. Aj s minimálnymi nákladmi sa dá spraviť veľká radosť ;)Snežítko
Jasne, je to ďalší lapač prachu, ale každého odjakživa snžítka fascinovali a nepoznám osobu, ktorá by sa s nimi nikdy nehrala – ani vyššie ročníky neodolajú :)

Stačí dáka vodeodolná figúrka, lepidlo, voda a pohár s viečkom. Postup na obrázku.Manikúrový set
Setík s lakom, pilníčkom a odlakovačom poteší každú parádnicu. Stačí sa trafiť do farby a pekne všetko zabaliť.


Láska nebeská :)
Na každé srdiečko napíšte niečo pekné – napríklad čo na vašej polovičke zbožňujete. Miesto farebného papiera môžte zrecyklovať aj pekný baliaci papier, alebo pár strán z nevypísaného zošita...Pri tomto darčeku je predpoklad, že máte doma zvyšky dákej pevnej látky, plste, prípadne starý koberec :D
 Golier

Mollie nájdete pár nápadov na výrobu golierov, ktoré teraz dosť fičia :)Kabelka
S kabelkami je to podobne ako s topánkami - nikdy ich nemáme dosť a vždy nás  nový prírastok poteší. Dá sa vyrobiť zo starého trička, pekného svetra, alebo aj z novín alebo časopisu. Pani Brídilová spravila super návod, tak skúste:Socáky

Ok, to slovo som si práve vymyslela, lebo sa mi nechce googliť, ako sa povie rukaviciam bez prstov. Takéto parádne si môžte vyrobiť (najlepšie z nenosených pomožiek s veselým vzorom) podľa tohto návodu:
 


Srdiečko z pedigu
Túto nádheru ste u Teresky videli síce už dávnejšie, ale dobré veci sa predsa oplatí pripomínať, nie? :)Super nápady na darčeky, ktoré si ľahko vyrobíte doma nájdete aj u Majky tu - napríklad balzam na pery, mydielka, či peeling. Jeden skvelý peeling z kávy nájdete aj u Dominiky.
Stačí zmiešať mletú kávu s medom, kvalitným olivovým alebo kokosovým olejom a trošku mlieka tak, aby vznikla kašička. Potom treba otestovať a pekne zabaliť :)


Leporelo z výkresu je ešte jednoduchšie na prípravu. Stačí vystrihnúť, oblepiť pekným papierom, pridať fotky, mašľu a je hotovo :)Z mojich starších príspevkov by vás mohli inšpirovať prerobené hodiny pre môjho drahého tu alebo vtipná záložka do knihy, veeeeeľa veeeľa návodov čo vyrobiť zo starého trička alebo trebárs aj starých papierových roliek tu.

Máte nejaké iné vychytávky? sem s nimi ;)