utorok 31. decembra 2013

Vykecávačka: Konečne 2014!

Tento rok sa nechystám vo veľkom rekapitulovať, aj keď články na vašich blogoch a statusy mojich priateľov na FB mám rada. 2013 bol pre mňa veľmi vyčerpávajúci a udialo sa toho oveľa viac, ako za posledných 5 rokov :D

Radšej sa s vami podelím o to, z čoho sa strašne moc teším a prečo sa roku 2014 neviem dočkať:

Dokončia naše hniezdo a konečne budeme bývať vo vlastnom, jupiiii:D
Náš byt mal byť síce done do konca roka 2013, ale tak...nevydalo. Čo už. Aspoň sa pridáme k účastníkom každodennej nekonečnej zápchy Senec-Bratislava trošinku neskôr...

Zariaďovanie bytu a kolaudácie
Od apríla sušia moji rodičia rozmernejšiu časť našich svadobných darov u nich doma a švagrovci z manželovej strany zas garážujú naše nákupy do bytu a vianočné darčeky - títo všetci sa tešia s nami, ako si to všetko vezmeme a pohostíme ich :D
Keďže je to predsa len byt  a nie viacpodlažná vila, tak tých kolaudačiek bude habadej a to znamená:

Spoločné varenie v super kuchyni!
Zbožňujem naše spoločné kulinárske experimenty a rada chystám pohostenie pre návštevu ;)
A neskutočne sa teším na všetky tie veci, ktoré musíme rozbaliť a vyskúšať, ako fungujú :D

Oprášim vodičák
Už to bude takmer rok, čo som dostala osvedčenie a smiem šoférovať. Autoškola bola super, ale vďaka "profesionálnemu" prístupu jednej z ich autorít som sa pár dní pred skúškami zosypala a tak nejak som sa brutálne bála jazdiť. Niekoľkokrát som sa už prevetrala a keď budeme v tom Senci, tak budem mať dostatočnú motiváciu a tiež oveľa viac príležitostí začať jazdiť ako môj chlap :)

Pracovňa
Ozajstná pracovňa, kde nebude mať svoj kútik len môj milovaný admin 3D-Sphery, ale aj JA so všetkými mojimi naškrečkovanými krasotinkami od papiera po súčiastky na bižu! Budú sa tam dať normálne zavrieť dvere a ten bordel, ktorý sa vždy dáko priplichtí, keď si bastlujem, nebude hneď každá návšteva vidieť :)

Náš prvý nakladaný syr
Tento týždeň sme si prvý krát naložili hermelín do oleja, domácich baraních rohov a cibuľky, okorenili sme všetkým možným, hlavne feferónkami - tie sme vypestovali na balkóne - a chystáme sa ho zbaštiť o 2-3  týždne. hmmm, tešíííím :)
Pripomeňte mi potom, že chcem robiť aj domácu griotku - višne zaliať vodkou a nechať vylúhovať. Pripomína mi to bebe guľky, ktoré mamina robila, keď sme boli decká a zakazovala nám ich. Môžem potvrdiť, že z tých guliek sa človek opil rýchlejšie, ako z poldecáku tej vodky :)

Amsterdam
Dostali sme pod stromček výlet, tak už pozerám letenky ;)

Svadobná cesta
Jedna z vecí, ktoré sme minulý rok nestihli :)
Pravdepodobne posledná dovolenka bez dieťaťa (aspoň dúfam), takže to bude isto divočina. Musíme vychytať dáky last minute na Kubu a veriť, že víza stihnú oraziť :)

Grilovačky u švagrovcov
Manželov brat býva len pár minút od nášho bytu, takže grilovaciu sezónu sa chystáme otvoriť hneď ako sa nasťahujeme. Naše krstniatko Jakubko príde asi tiež aspoň na pár dní prázdnin :)

Schudnem
Konečne zhodím, pretože budeme chodiť často na prechádzky (tie spomínané grilovačky a tiež opalovačky na Seneckých jazerách) a pretože nebudeme mať peniaze na sladkosti, keď všetky odídu na hypotéku :D

Ďakujem za všetku podporu v 2013 a prajem samé krásne veci do 2014 ;)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára